پنجمین جشنواره موسیقی تکنوازان ۱۴ شهریور در فرهنگسرای بهمن

پنجمین جشنواره موسیقی تکنوازان با حضور هنرمندان برجسته کشور، ۱۴ شهریورماه در فرهنگسرای بهمن برگزار می شود.

دبیر پنجمین جشنواره موسیقی تکنوازان گفت: «این جشنواره طی چهار دوره خود با اختصاص به سازهای مختلف برگزار شد بر این اساس امسال تصمیم گرفتیم این دروه فقط مختص ساز دف باشد.

وی ادامه داد: «ر جشنواره امسال نوازندگان نوجوان از رده سنی (۱۳-۱۹) و جوان از (۲۰) سال به بالا و همچنین اگر نوازنده ی زیر سیزده سال به صورت خیلی خاص و کوالیتی ویژه مهارت نوازندگی دارد می تواتند در تاریخ های مشخص شده نمونه اثر خود را به دبیرخانه ی جشنواره ارسال تا مورد بازبینی هیئت انتخاب جهت اجرا در بخش ویژه ی جشنواره قرار گیرد.
وی افزود: «ما بواسطه این جشنواره استعدادهای خوبی را شناسایی کردم به طوری که هنرمندان درجه یک کشور از دل همین فستیوال بیرون آمدند.»

دبیر پنجمین جشنواره موسیقی تکنوازان با اشاره به اهداف این جشنواره اظهار داشت: هدفمان صرفا بر پایه یک فستیوال نبوده بلکه شناسایی استعدادها نوازندگان نوجوان و جوان و استفاده از آنها در قالب آنسامبل های فرهنگسرای بهمن بوده است.

مسئول موسیقی فرهنگسرای بهمن گفت : هنرمندانى که در مرحله ی نخست پس از ارسال و بازبینى آثار به مرحله ى پایانى راه پیدا کردند تاریخ سیزدهم شهریور ماه به رقابت و در روز ۱۴ شهریورماه در قالب مراسم اختتامیه برگزیدگان اعلام خواهد شد.

غلامی در خاتمه خاطر نشان کرد: «با افتخار اعلام می کنم که اساتید و بزرگان موسیقی وساز دف استان کردستان که سالها در جهت گسترش و ارتقاء ساز دف تلاش داشته و دارند، در مراسم اختتامیه در غالب یک گروه، اجرای برنامه خواهند داشت. در این گروه هنرمندان برجسته ای چون سید علاء الدین یاسینی، سید بهاء الدین حسینی، سید عطاء الله سلامیه، منصور مرادی و فرزاد عندلیبی به اجرا خواهند پرداخت.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *