نوحه خوانی رضا صادقی در ایام محرم

نوحه خوانی رضا صادقی در ایام محرم ۹۵

نوحه خوانی رضا صادقی در ایام محرم ۹۵

آقای مشکی پوش ماه رازدار امسال هم در محله پدری‌اش حضور پیدا کرد و بار دیگر با مداحی و نوحه‌خوانی در روزهای محرم، نذر هر ساله‌اش را ادا کرده است.

وفای به عهد آقای مشکی پوش (رضا صادقی) در محرم ۹۵

به گزارش «مجله موزیک بروز»، رضا صادقی که سال هاست در ایام محرم و دهه پیش درآمد این ماه جایی به جز مسجد محله پدرش‌اش نداشته، و مداحی این خواننده در این روزها همش مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است، امسال نیز در خاموشی کامل خبری، بار سایر در بندرعباس حاضر شد و در شب‌های گذشته به مداحی در این شهر پرداخت و این حضور با استقبال شدید همشهری‌ هایش توام شده است.

رضا صادقی شوق عجیبی برای نوحه خوانی در ایام محرم دارم

صادقی که کمتر حاضر می‌شود در این باره گفت‌وگویی داشته باشد، در ارتباط با حضور امسالش در زادگاه خویش و مداحی در ایام رازدار معتقد است: «یک روز فردی به من گفت: حسین ابن على عرب بود تو که ایرانى هـستى. به این برادر و همراه گفتم آدمهـا وقتى در قالب تفکر پیمان می‌گیرند درجغرافیاى مکانى نمی‌گنجند، و می‌شوند اهـل جهان. من عاشق حسینى‌ام که در بین بدخواهانش هـم می‌گوید: «کسى هـست من را یارى کند؟. پس باز هم دست دوستى طویل کرد.»

صادقی همچنین معتقد است: «کاش مداحان و واعظان از محبت حسینى هـم می‌گفتند، از معرفتى که حر ابن ریاحى را آزاده کرد. از تفکرى که عده‌اى پاک سرشت را با شوق و شور و شعور هـمراه خودش آورد. از انسانیتى که زمین محل شهادتش را خرید. از شعورى که شب پیش کارزار به عده‌اى گفت چشم می‌بندم شما بروید. حسین بیش از راز بریده و جفاى اغیار بود. حسین و کربلا فرهـنگی کبیر و ایمان است. التماس نیایش و تفکر از هـمه دوستان اندیشمندم.»

صادقی خاطرنشان کرد: «شوق عجیبی برای خواستن در این روزها دارم و به نظر من موسیقی رازدار موزیک متن فوق‌العاده‌ای دارد که انسان را لحظه به لحظه به اوج می‌برد و با فراز و فرود‌ها که با کلام و بی‌کلام دارد بر روی شخص تأثیر خاصی می‌گذارد. من افتخار می‌کنم اگر قابل باشم مدح اهل بیت (ع) را بگویم، من در موسیقی‌ام از آواهای خاص جنوب لالایی‌های آن کارایی پذیرفته‌ام.»

در ادامه نوحه خوانی رضا صادقی در ایام محرم ۹۵ را در «مجله موزیک بروز» بشنوید:

دانلود آهنگ های جدید رضا صادقی

دانلود نوحه خوانی رضا صادقی در ایام محرم ۹۵

 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *